13. jaanuar 2013

Kristiina Mark saabus tagasi välislähetuselt Ameerika Ühendriikidest, Chicagost, kus ta töötas kolm kuud teadusasutuses The Field Museum of Natural History. Välislähetuse eesmärgiks oli osa Kristiina doktorantuuriprojekti töö tegemine Field Museum'is asuvas molekulaarse süstemaatika teaduslaboratooriumis The Pritzker Laboratory of Molecular Systematics ning läbi selle ka uute töövõtete, kogemuste ning kontaktide hankimine.
Fülogeneetiline uuring habsesamblike perekonna sektsioonis Usnea hõlmas 82 eksemplari erinevatest Euroopa osadest ning 58 eksemplari Põhja Ameerikast, kokku 140 eksemplari. Kristiinal õnnestus kolme kuuga genereerida 132 uut ITS sekventsi, 136 RPB1 sekventsi, 136 beeta-tubuliin sekvetsi, 130 IGS sekventsi, 130 Mcm7 sekventsi ja 125 RPB2 sekventsi. Kuue markeri peale kokku on vastav uute sekventside arv 789. Lisaks uute meetodite omandamisele laboritöös, õppis Kristiina tundma ka erinevaid toorsekventside kombineerimise ja toimetamise programme, sh Sequencher v4.2 (Gene Codes Corp.), Geneious v5.4 (Drummond et al. 2010) ja Mesquite v.2.75 (Maddison & Maddison 2007). Kristiina uurimistöö perekonnas Usnea jätkub Tartu Ülikoolis.

Comments

listPõhiteemad wikisteemad-estteemad-est5urlSamblike infosüsteemeseis-esteSEIShttp://www.eseis.ut.eeeSEISurlÕppe-, teadus- ja tehnilised töötajadinimesed-I-estInimesed - töötajad/groups/et/search/?sort=title&kind=wiki&sortDirection=forward&tag=töötajadInimesed - töötajadurlDoktorandid ja magistrandidinimesed-II-estInimesed - kraadiõppurid/groups/et/search/?sort=title&kind=wiki&sortDirection=forward&tag=doktorandidInimesed - kraadiõppuridurlTeadus- ja rakendustegevus; projektid; populariseerimineteadus-estTeadus/groups/et/search/?sort=title&kind=wiki&sortDirection=forward&tag=teadusTeadusurlTeadus ja õpe; teemad tudengiteleope-estÕpe/groups/et/search/?sort=title&kind=wiki&sortDirection=forward&tag=õpeÕpe/groups/et/search/index.rss?sort=createdDate&kind=weblog&sortDirection=reverselist/groups/et/search/?sort=createdDate&kind=weblog&sortDirection=reverseUudised blogisUudisedBlogisUudisedBlogis?sort=createdDate&kind=weblog&sortDirection=reverse0/groups/et/sidebar/UudisedBlogiscreatedDateweblog3UudisedBlogisreverseUudised blogissearchsearch/groups/et/search/index.rss?sort=modifiedDate&kind=wiki&kind=weblog&kind=mailinglist&sortDirection=reverselist/groups/et/search/?sort=modifiedDate&kind=wiki&kind=weblog&kind=mailinglist&sortDirection=reverseViimati muudetudRecentAddsListRecentAddsList?sort=modifiedDate&kind=wiki&kind=weblog&kind=mailinglist&sortDirection=reverse0/groups/et/sidebar/RecentAddsListmodifiedDatewikiweblogmailinglist3RecentAddsListreverseViimati muudetudsearchsearch