Tiiu Tõrra


MSc, vaatleja

Tartu Ülikool, Eesti mereinstituut

e-mail: tiiu.torra@ut.ee

Vt ka CV-d ja publikatsioonide loendit ETIS-es.

Minu uurimistööde keskseks objektiks oli habesamblike perekond (Usnea). Alustasin oma uurimistööd samblike valkonnas õhusaastatuse taseme hindamisega Tartu linnas. Mind huvitab, mis täpselt toimub ja kuidas on võimalik vähendada segadust habesamblike perekonnas. Samuti on väljakutseks teha liikide määramise seisukohalt olulised tunnused arusaadavaks ja nähtavaks teistele, kes pole selle perekonna spetsialistid. Viimasel ajal olen tegelenud mikrosatelliit tüüpi geneetiliste markerite arendamisega samblikele ja populatsioonide geneetilise varieeruvuse hindamisega erineva metsamajandamise intensiivsuse tingimustes.

Üsna suurel määral osalen ökoloogilistes uuringutes ning lisaks teadusprojektidele olen inventeerinud samblikke Eesti kaitsealadel ning juhendanud ka mitmeid samblike teemalisi koolitusi.

Comments

listPõhiteemad wikisteemad-estteemad-est5urlSamblike infosüsteemeseis-esteSEIShttp://www.eseis.ut.eeeSEISurlÕppe-, teadus- ja tehnilised töötajadinimesed-I-estInimesed - töötajad/groups/et/search/?sort=title&kind=wiki&sortDirection=forward&tag=töötajadInimesed - töötajadurlDoktorandid ja magistrandidinimesed-II-estInimesed - kraadiõppurid/groups/et/search/?sort=title&kind=wiki&sortDirection=forward&tag=doktorandidInimesed - kraadiõppuridurlTeadus- ja rakendustegevus; projektid; populariseerimineteadus-estTeadus/groups/et/search/?sort=title&kind=wiki&sortDirection=forward&tag=teadusTeadusurlTeadus ja õpe; teemad tudengiteleope-estÕpe/groups/et/search/?sort=title&kind=wiki&sortDirection=forward&tag=õpeÕpe/groups/et/search/index.rss?sort=createdDate&kind=weblog&sortDirection=reverselist/groups/et/search/?sort=createdDate&kind=weblog&sortDirection=reverseUudised blogisUudisedBlogisUudisedBlogis?sort=createdDate&kind=weblog&sortDirection=reverse0/groups/et/sidebar/UudisedBlogiscreatedDateweblog3UudisedBlogisreverseUudised blogissearchsearch/groups/et/search/index.rss?sort=modifiedDate&kind=wiki&kind=weblog&kind=mailinglist&sortDirection=reverselist/groups/et/search/?sort=modifiedDate&kind=wiki&kind=weblog&kind=mailinglist&sortDirection=reverseViimati muudetudRecentAddsListRecentAddsList?sort=modifiedDate&kind=wiki&kind=weblog&kind=mailinglist&sortDirection=reverse0/groups/et/sidebar/RecentAddsListmodifiedDatewikiweblogmailinglist3RecentAddsListreverseViimati muudetudsearchsearch